Diyarbakır'da Kiralar Uçtu: Vatandaşlardan Yetkililere Çağrı Diyarbakır'da Kiralar Uçtu: Vatandaşlardan Yetkililere Çağrı

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesi'nde yapılmakta olan Şehir Hastanesi'nin mevcut durumu hakkında ilgili firma açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada bulunan firma, 263 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen hastanenin yapım çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "263.000 metrekarelik bir alana sahip olan Diyarbakır Şehir Hastanesi, 1000 yatak kapasitesi ile bölgenin en büyük sağlık merkezlerinden biri olacak. Şu anda yapımı devam eden hastane, yüksek kapasitesi ve tam donanımlı imkanlarıyla Türk sağlık sisteminin en yeni ve en gelişmiş sağlık merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor."

Diyarbakır Şehir Hastanesi'nin tamamlanma tarihi hakkında bilgi verilmedi. Ancak, bin yataklı hastanenin ihalesi 23 Ağustos 2021'de Limak Holding'e 1 milyar 93 milyon 312 bin TL bedelle verilmişti. Ancak, Limak Holding artan enflasyon nedeniyle şantiyeyi kapatma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı daha sonra 23-29 Kasım 2022 tarihleri arasında yeniden ihaleye çıktı ve Gürbağ firmasına 3 milyar 924 milyon liraya ihale edildi. 

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE