Dicle Elektrik'ten Yangın Açıklaması Dicle Elektrik'ten Yangın Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı olarak özel yetenekle öğrenci kabul eden Diyarbakır Spor Lisesi, yetenek sınavı için başvuru tarihlerini belirledi. Okul müdürü Çerkez Selimoğlu, başvuruların 10 Haziran'da başlayıp 30 Haziran'da sona ereceğini ve sınav tarihinin daha sonra MEB tarafından açıklanacağını ifade etti.

Spor Lisesi'ne olan ilginin arttığını vurgulayan Selimoğlu, "Özel yetenek sınavı için tüm öğrencilerimizi başvuru yapmaya davet ediyoruz" dedi.

Sporlisesi

Diyarbakır Spor Lisesi, yetenek sınavı başvurusu için şu bilgileri paylaştı:

Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-kılavuzu yayınlamasıyla birlikte okulumuza yetenek sınavı ile öğrenci alım esasları belli olacaktır. E-kılavuz yayınlanana kadar velilerin evrak temini konusunda bir gecikme yaşamaması ve başvuru esnasındaki yoğunluğu azaltmak amacıyla 10-30 Haziran 2024 tarihleri arasında ön başvuru alınacaktır. Adaylar, belirtilen başvuru evraklarını tamamlayarak okulumuzun yetenek sınavına ön başvuru yapabilirler. E-kılavuz yayınlandığında başvuru evraklarıyla ilgili herhangi bir değişiklik olduğunda ön başvuru yapan adaylar bilgilendirilecektir.

### Ön Başvuruda İstenilen Belgeler

1. Başvuru Formu (Okulumuzdan alınacak) EK-1
2. Sınav Giriş Belgesi 2 adet (Okulumuzdan alınacak) EK-2
3. 2 adet vesikalık fotoğraf
4. Nüfus cüzdanı fotokopisi (Nüfus cüzdanı fotoğraflı olacak)
5. Sporcu Özgeçmiş belgeleri (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü veya ilgili federasyondan ıslak imzalı mühürlü veya elektronik imzalı olacaktır)
6. Banka Dekontu: Diyarbakır Spor Lisesi Okul Aile Birliği'nin 14/06/2024 tarih 54 nolu kararı gereği, Okul Aile Birliği hesabına 400 TL yatırılacaktır. Açıklama kısmına öğrencinin adı ve soyadı yazılacak.

   **Banka Bilgileri:**
   - Halk Bankası Sanayi Şubesi
   - Hesap No: 16000045
   - Şube: 324/SANAYİ SİTESİ / DİYARBAKIR ŞB.
   - IBAN: TR080001200932400016000045
   - Ad Soyad/Unvan: DİYARBAKIR SPOR LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİ

7. Belirtilen evraklar, 2 adet mavi telli dosya ile teslim edilecektir.

Kaynak: UĞUR ERSİN