Sur'da Şaşırtan Dilenci Olayı Sur'da Şaşırtan Dilenci Olayı

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, perşembe günü bölgede beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzey ve doğusu, Mardin’in doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Açıklamada belirtilenlere göre, genellikle yağmur ve sağanak, zamanla sıcaklıkların düşmesiyle birlikte bin 200 metre üzeri rakımlı yerlerde Diyarbakır (Kulp), Batman (Sason), Siirt (Pervari), Şırnak (Uludere, Beytüşşebap) ilçelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde görülecek. Yağışların perşembe gece saatlerinde bölgenin batısında etkisini kaybetmesi, doğusunda ise cuma akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, kar yağışı beklenen bölgelerde tipi ile ulaşımda aksamalar ve çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Kaynak: İHA