Diyarbakır'da ikamet eden 12 yaşındaki Şifa Nur Ayşe Yavaş, pazar günü öğle saatlerinde evinden proje ödevini yapmak üzere çıktı ve o zamandan beri kendisinden haber alınamıyor.Ailesi ve yakınları, genç kızın kaybolmasıyla büyük bir endişe içinde.

Şifa Nur Ayşe Yavaş'ın en son evlerinin bulunduğu sokakta görüldüğü bildirildi. Mavi bir elbise ve beyaz spor ayakkabı giydiği belirtilen genç kızın herhangi bir sağlık sorunu bulunmamakta. Ancak ailesi, geçen saatler boyunca haber alamamaları nedeniyle endişelerinin arttığını ifade ediyor.

Diyarbakır'da İçkale Müze Kompleksi'nde "Kültürler Gecesi" Diyarbakır'da İçkale Müze Kompleksi'nde "Kültürler Gecesi"

Şifa Nur'un bulunması için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne de kayıp ihbarında bulunuldu. Güvenlik güçleri ve gönüllüler, kayıp çocuğu bulmak için geniş çaplı bir arama çalışması başlattı. Çevredeki güvenlik kameraları incelenmeye alındı ve bölgedeki vatandaşlardan bilgi toplanıyor.

Kızlarının bir an önce bulunması için yetkililere ve halka çağrıda bulunan aile, “Şifa Nur’un nerede olduğunu bilen ya da görenlerin insanlık adına 546 8892168 numaralı telefonu aramalarını rica ediyoruz. Kızımızın sağ salim evine dönmesi için herkesin yardımı ve dualarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Diyarbakır halkı da Şifa Nur Ayşe Yavaş'ın bulunması için seferber olmuş durumda. Komşular ve mahalle sakinleri, genç kızın en son görüldüğü yerlerde arama çalışmalarına katılıyor.

Kaynak: UĞUR ERSİN