Diyarbakır'daki açık oto pazarında hafta sonu büyük bir hareketlilik gözlemlenirken, ikinci el açık oto pazarında görevli olan yetkililere göre, şu ana kadar getirilen yaklaşık 450 aracın 80'i, yapılan ekspertizler sonucunda yeni sahiplerini buldu. 

Yoğunn

Pazarda, çevre illerden getirilen araçların satışında sıkı pazarlıkların yaşandığı belirtilirken, yüksek kredi faiz oranlarının piyasayı biraz durgunlaştırdığı ifade edildi. Ancak önümüzdeki dönemde piyasanın canlanması bekleniyor.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinden gelen Mustafa Kurt, şu anda piyasaların durgunluğu nedeniyle aracını istediği değerde satamadığını söyledi. Otomobilinin dip fiyatının 1 milyon 100 bin TL olduğunu belirten Kurt, normal değerinin ise 1 milyon 350 ile 1 milyon 600 bin TL arasında olduğunu ifade etti. Kurt, "Araç şu anda yeni sahibini bekliyor, umarım hayırlı olur" dedi.

"Gençlerle Biz Bize" söyleşisi yapıldı "Gençlerle Biz Bize" söyleşisi yapıldı

Batman'dan gelen Mehmet Parlar ise şu ana kadar 12 otomobil getirdiklerini ancak henüz satış yapamadıklarını dile getirdi. Parlar, kredi faizlerinin bir miktar yüksek olmasının vatandaşları tedirgin ettiğini belirtirken, önümüzdeki Ramazan ayı, bayram ve yaz döneminin piyasayı hareketlendireceğini öngördü. Parlar, "Elimizde 300 binden 1 milyona kadar araç bulunuyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA