Olay, dün sabah saatlerinde Dicle Üniversitesi Hastanesi kavşağında meydana geldi. Hastaneye hasta bırakan ambulans şoförü A.Y., görev yaptıkları istasyona dönmek üzere sağlık çalışanlarıyla birlikte yola çıktı. A.Y., önünde ilerleyen otomobile korna çalarak yol vermesini istedi. Ancak iddiaya göre, otomobilin sürücüsü D.S., ambulansın önünü keserek araçtan indi ve A.Y. ile tartışmaya başladı. Tartışma büyüyerek D.S.'nin A.Y.'yi darbetmesiyle sonuçlandı. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle olay sonlandırıldı ve her iki taraf da darp raporu alarak birbirlerinden şikayetçi oldu. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

Diyarbakır'da Köy Tavuklarına Yoğun İlgi Diyarbakır'da Köy Tavuklarına Yoğun İlgi

Genç Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Faysal Yiğit, olaya tepki göstererek, "Diyarbakır'da 112 Acil Servis Hizmetleri'nde çalışan ambulans şoförümüz darbedilmiştir. Ambulansımız Dicle Üniversitesi'ne hasta bıraktıktan sonra dönüş yolunda yol istemiştir. Kendini bilmez bir kişi, araçtan inip meslektaşımızı darbetmiştir. Bu konunun takipçisiyiz ve sağlıkta şiddeti kınıyoruz. Sağlık Bakanımıza çağrımız; lütfen bir an önce sağlıkta şiddet yasası yasalaşsın," dedi.

A.Y.'nin avukatı Şahin Akarsu da, "Son zamanlarda sağlıkta artış gösteren şiddet, bugün bir kez daha kendini göstermiştir. Sağlık personelimize karşı başta sözlü, ardından fiziki saldırılar gerçekleştirilmiş ve ekibimiz mağdur edilmiştir. Ambulans şoförüne yönelik fiziki ve sözlü saldırıların sonucunda personelimiz yaralanmış ve şikayetçi olmuştur. Şiddet hiçbir zaman çözüm olmamıştır. Personelimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu hukuki sürecin takipçisi olacağımızı duyuruyoruz," diye konuştu.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE