Diyarbakır'ın birçok noktasında mıcır karışımı beton malzemelerinin yollara dökülmesi, vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

Özellikle, Üçkuyu Araştırma Kavşağı, Profesör Necmettin Erbakan Bulvarı, Laleş Bulvarı ve kavşaklarında beton mikserlerinden yollara dökülen betonların temizlenmemesi kazalara davetiye çıkarıyor.

İnşaat yapımlarının yoğunlukta olduğu yerlere yakın bulvar ve kavşaklarda daha çok görülen söz konusu soruna yetkililerin duyarsız kalması soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Vatandaşlar, yollara dökülen betonların araç sürücüleri, özellikle de motosiklet ve bisiklet sürücüleri için tehlike oluşturduğunu belirtiyor.

Mıcır karışımı beton malzemelerinin araba lastiklerine zarar verdiği ve taş fırlattığı için araba camlarının kırılmasına sebep olduğu ifade ediliyor.

15 Temmuz Şehitleri kabirleri başında anıldı 15 Temmuz Şehitleri kabirleri başında anıldı

Bazı yollarda beton dökülmesine rağmen temizlik çalışması yapılmadan üzerine asfalt şeritlerinin çekilmesi ise "Bu kadar da olmaz." dedirtiyor.

Beton mikserlerinden dökülen beton parçalarının temizlenmemesinden dolayı yollarda oluşan tümsekler, özellikle gece saatlerinde sürücüler için tehlike arz ediyor.

Vatandaşlar soruna çözüm bulunması için "İlla can kaybı yaşanması mı gerekiyor?" diye soruyor. 

Kaynak: İLKHA