Bağlar ilçesindeki özel hastaneye getirilen ve 'Yüksekten düştü' denilen Eyüp Diyar Fidan, tedavi altına alındı. Aynı saatlerde Fatih Caddesi'nde komşu iki esnaf arasında güvercin nedeniyle çıkan ve 4 kişinin yaralandığı silahlı ve bıçaklı kavga ile ilgili çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerindeki güvenlik kameralarını inceledi.

Hastaneye Yuksekten Dusme Diye Getiril 53068 (1)

Dicle Üniversitesi Kantinine Silahlı Saldırı: 2 Gözaltı Dicle Üniversitesi Kantinine Silahlı Saldırı: 2 Gözaltı

Yaralılar Çetin Eren, B.E. (47) ve S.E.'yi belirleyen polis, diğer yaralının taksiyle götürüldüğünü tespit etti. Taksinin gittiği istikameti takibe alan polis, yakındaki özel hastaneye götürüldüğünü tespit etti. Taksiyle getirilen kişinin Eyüp Diyar Fidan olduğu ve acil servistekilere 'Yüksekten düştü' denildiği anlaşıldı. Polisin, olayın düşme vakası olmadığını belirtmesi üzerine yapılan incelemede Fidan'ın bıçakla yaralandığı belirlendi. Fidan, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tespit edilen taksici, Fidan'ın bir kişi tarafından aracına bindirildiğini ve o kişinin hastaneye geldikten sonra taksiden inip bölgeden ayrıldığını ifade etti.

Fidan'ın cenazesi, adli tıp kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edilip, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'nda defnedildi. Olayla ilgili, 2 şüpheli ile Fidan'ı bıçakladığı saptanan Çetin Eren, tedavisinin ardından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen şüphelilerden Çetin Eren, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Diğerleri ise biri adli kontrolle olmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE