Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, vatandaşlar altın takılar yerine daha uygun fiyatlı ve gerçek altından ayırt edilemeyen imitasyon ürünlere yöneliyor. Düğün hazırlığı sürecinde altın fiyatlarını araştıran birçok vatandaş, artan fiyatlar karşısında imitasyon takılara olan talebin arttığını belirtiyor.

Ancak kuyumcular, vatandaşları gerçek altın alırken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Güvenilir yerler dışında altın alınmaması gerektiğini vurgulayan kuyumcular, ucuza alınan takıların kalitesiz ve sağlık açısından riskli olabileceğine dikkat çekiyor. "50-100 TL ucuza alacağım derken daha düşük ve kalitesiz yerlerden alınmamalı" diyen kuyumcular, vatandaşları bilinçli alışveriş yapmaları konusunda uyarıyor.

Diyarbakır-Batman Karayolunda Kafa Kafaya Çarpışan Araçlarda 3 Yaralı Diyarbakır-Batman Karayolunda Kafa Kafaya Çarpışan Araçlarda 3 Yaralı

Diyarbakır'da düğün sezonunun açılmasıyla birlikte, imitasyon takıların rağbet görmesiyle birlikte, vatandaşlar ve kuyumcular arasında gerçek ve taklit ürünler arasında tercih yapma konusunda dikkatli olunması istendi.

Kaynak: UĞUR ERSİN