Köy okulundaki öğrenciler etkinlikte buluştu Köy okulundaki öğrenciler etkinlikte buluştu

Bahar mevsimiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin arttığı Eğil ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik ve Zabıta Denetim Şube ekipleri ile Eğil Belediyesi Zabıta ekipleri, yurttaşların ve ziyaretçilerin sorunsuz bir deneyim yaşamaları için denetimleri sıklaştırdı.

Dicle Baraj Gölü'nde turistik turlar düzenleyen teknelerde gerçekleştirilen denetimlerde, ruhsatsız bir şekilde faaliyet gösteren beş tekneye Durum Tespit Tutanağı (DTT) düzenlendi. Ayrıca, fosil yakıt kullandığı belirlenen iki tekne de ekipler tarafından mühürlendi.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenli ürünler satın almasını sağlamak ve haksız fiyat artışlarını engellemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ekipleri, yerel ve genel zincir marketler ile süpermarketlerde temel kasa reyonu fiyat etiketlerini denetledi.

Ekipler, raf ve kasa etiket fiyatlarını karşılaştırarak denetimler gerçekleştirdi ve mevzuata uygun olmayan ürün satışı yapan işletmelere durum tespit tutanaklarıyla uyarıda bulundu. Ayrıca, denetimler sırasında vergi levhası, künye, hijyen kuralları ve ürünlerin kullanım tarihi de kontrol edildi.

Kaynak: DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ