Diyarbakır'da 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' etkinlikleri kapsamında, Yenişehir İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü, özgün el emeği ürünlerin yer aldığı bir sergi düzenledi.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 13.58.44

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021 yılından itibaren Haziran ayının ilk haftasında kutlanan 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' kapsamında, Diyarbakır'daki bir alışveriş merkezinde sergi açıldı.

Serginin açılışına, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, ilçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri, Okul Müdürleri, kursiyerler ve birçok davetli katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali'nin açılışını gerçekleştirdiği sergide, Diyarbakır Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi ve Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü kursiyerleri ve usta öğreticilerinin elinden çıkan hat, tezhip, minyatür, seramik, dokuma, çini, taş tablo, rölyef, akrilik yağlı boya, deri, sepet örücülüğü, sıfır atık ve bebek yapımı gibi çeşitli ürünler sergilendi.

Sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdürü Küçükali, diğer davetlilerle birlikte geri dönüşümle sanat eserine dönüşen eşyaları yakından inceledi.

Diyarbakır'da ekili alanda çıkan yangın, kazaya yol açtı Diyarbakır'da ekili alanda çıkan yangın, kazaya yol açtı

Etkinliklerle hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, 2021 yılında 1-7 Haziran tarihlerinin 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' olarak kutlanmaya başladığını hatırlatarak, "Peygamber Efendimiz'in beşikten mezara kadar ilim tahsilini tavsiye etmesi, kültürümüzde zaten hayat boyu öğrenme kavramının önemini vurguluyor. Bu hafta boyunca düzenlenecek çeşitli programlarla eğitim ve öğretimin yaşının olmadığını bir kez daha görüyoruz. Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nı kabul ettiğimiz bugünde, aylarca kurslara katılan ve öğrendiklerini en iyi şekilde sergileyen arkadaşlarımıza ve emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: UĞUR ERSİN