Çınar Belediye Başkan Adayı: Vedat Turgut

Çermik Belediye Başkan Adayı: Seyfettin Yiğit

Ergani Belediye Başkan Adayı: Hasan Haksever

Kayapınar Belediye Başkan Adayı: Mehmet Demir

Silvan Belediye Başkan Adayı: Adnan Balyen

Daha önce açıklanan adaylar arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Faruk Dinç ve Hani Belediye Başkanlığı için İhsan Yaşar bulunmaktadır.

Mehmet Demir, 1972 doğumlu olup, HÜDA PAR'ın Kayapınar ilçe başkanlığı görevini üstlenmiş ve aktif siyasete 2012 yılında katılmıştır. Evli ve 12 çocuk babasıdır.

Adnan Balyen, 1974 doğumlu ve Silvanlıdır. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü mezunudur. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleriyle tanınan Ümmet Der başkanlığını yapmış ve 2012 yılından itibaren HÜDA PAR Silvan ilçe başkanlığı görevini üstlenmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hasan Haksever, 1965 doğumlu ve Ergani'de yetişmiştir. Halen kuyumcu olarak çalışmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe olan Haksever, HÜDA PAR Ergani ilçe başkan yardımcılığı görevini 2012-2024 yılları arasında sürdürmüştür. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Seyfettin Yiğit, 1973 doğumlu ve Çermik'te ilköğretim ve ortaöğretimini tamamlamıştır. İşletme ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümlerinden mezun olan Yiğit, çeşitli sivil toplum faaliyetlerinde bulunmuş ve HÜDA PAR Çermik İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Evli ve 6 çocuk babasıdır.

Siyasi partiler aday listelerini için bugün son! Siyasi partiler aday listelerini için bugün son!

Vedat Turgut, 1976 doğumlu ve Çınar'da dünyaya gelmiştir. İlahiyat bölümü mezunu olan Turgut, uzun yıllar otomotiv sektöründe işletmecilik yapmış, çeşitli yayın organlarında makaleler yazmış ve medya üzerinde programlar gerçekleştirmiştir. HÜDA PAR'da genel başkan yardımcılığı, genel idare kurulu üyeliği ve Diyarbakır il başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Evli ve 6 çocuk babasıdır.

Kaynak: FIRAT KARAHAN