Yaz Aylarında Doğru Lastik Seçimi Fren Mesafesini Optimize Ediyor! Yaz Aylarında Doğru Lastik Seçimi Fren Mesafesini Optimize Ediyor!

Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Derneği, Türk Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği ile Türk Neonatoloji Derneği tarafından desteklenen çalıştayda, bilgilendirme sunumlarına ek olarak gerçek zamanlı olgu takipleri ve yoğun bakım hasta vizitleri yapılarak, disiplinler arası dayanışma ve tecrübe aktarımı gerçekleştirildi.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 10.53.03

Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Bedri Aldudak açılış konuşmasında, “1. Pediatrik Kardiyak Yoğun Bakım Çalıştayımızı 2022 yılında düzenledik. Bu yılda İkincisini düzenlediğimiz Çalıştaya farklı illerden 50 Hekim katıldı. Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Kalp Damar Cerrahisi ve Çocuk Yoğun disiplinlerinden hocalarımızın katıldığı çalıştayda disiplinler arası dayanışma ve tecrübe aktarımını amaçlamaktayız. Ülkemizin önde gelen Çocuk Kalp Merkezlerinden değerli hocalarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz çalıştayla, genç meslektaşlarımızla ve bu alana ilgi duyan asistan hekimlerimizle tecrübe paylaşımını sağlayarak disiplinler arası dayanışmayı arttırarak, sunulan hizmetlerin niteliğini arttırmayı hedeflemekteyiz” dedi.

03-04 Mayıs tarihlerinde Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde yapılan çalıştaya; Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Bedri Aldudak, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Can HATEMİ, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. Merih Çetinkaya, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkut Öztürk, Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Berna Anıl, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Emine Hekim Yılmaz, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanıl Kendirli, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahi Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Doç. Dr. Hacer Kamalı, Çocuk Kardiyoloji Uzmanları, Çocuk Yoğun Bakım Uzmanları ile Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ