Diyarbakır'da doğal taşların şifalı özellikleriyle öne çıkan takılar, son dönemde gençler arasında büyük ilgi görüyor. Özellikle kehribar taşları, kullanımı ve estetik görünümüyle gözde haline gelirken, geçmişte popüler olan oltu taşı ise nadir bulunmaya başladı.

Doğal taşların, insan sağlığına olan olumlu etkileri ve estetik değeriyle tercih edildiği belirtiliyor. Kolye, bileklik, tespih ve hatta saat gibi çeşitli takı ve aksesuarlarda kullanılan bu taşlar, hem moda dünyasında hem de sağlık alanında popülerlik kazanıyor.

Oltu taşının zor bulunmasıyla birlikte gençlerin ilgi odağı kehribar taşları, farklı renk ve tonlarıyla çeşitli tasarımlarda sunuluyor. Kehribarın doğal ısınma özelliği ve enerji verme potansiyeli, kullanıcıları tarafından da tercih sebebi olarak öne çıkıyor.

O ilçemizde Turizm Atağı: Cam Teras Projesi O ilçemizde Turizm Atağı: Cam Teras Projesi

Moda ve sağlık tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen doğal taşlı takılar, her yaş grubundan insanın beğenisini kazanıyor. Uzmanlar, doğal taşların kullanımının, kişinin enerji dengesini sağlama ve ruhsal iyilik hali üzerinde olumlu etkileri olduğunu vurguluyor.

Kaynak: UĞUR ERSİN