Diyarbakır'da, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Diyarbakır Taştandır, Taşları Nakıştandır" projesi çerçevesinde, Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ürünlerin tanıtım sergisi düzenlendi.

Whatsapp Image 2024 04 25 At 15.48.53

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmen Evi'nde gerçekleştirilen programa Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldılar.

Programın açılışında konuşan Vali Ali İhsan Su, "Diyarbakır Taştandır, Taşları Nakıştandır" projesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Taş sanatının yaygınlaşması, ekonomiye ciddi katkı sağlaması ve piyasa oluşturması açısından ilimizde fuarlar düzenleyerek daha da geliştirmeyi ve teşvik etmeyi planlıyoruz. Bu çerçevede emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Diyarbakır İçkale: Tarih ve Kültürün Buluşma Noktası Diyarbakır İçkale: Tarih ve Kültürün Buluşma Noktası

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ise, "Diyarbakır, yer üstü ve yeraltı kaynaklarıyla çok zengin bir ilimiz, ancak henüz yeraltındaki yarı değerli taşlar keşfedilmemiş durumda. Valiliğimizin destekleriyle bu maden taşlarının tespiti ve ekonomiye kazandırılması yönünde atölyelerimizin büyük bir işlevi olacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ali İhsan Su ve beraberindekiler, "Diyarbakır Taştandır, Taşları Nakıştandır" projesi kapsamında kurulan standları gezerek taşları incelediler.

Kaynak: FIRAT KARAHAN