Diyarbakır’da 45 Yunus Polisi Mezun Oldu Diyarbakır’da 45 Yunus Polisi Mezun Oldu

Diyarbakır, Türkiye genelinde olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi hareketliliğin başladığı illerden biri oldu. Kentteki hayvan pazarlarında küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için yoğun bir talep gözlemlenirken, fiyatlar da dikkat çekici seviyelere ulaştı.

Küçükbaş hayvanların fiyatları 8 bin liradan başlarken, büyükbaş hayvanlar içinse bu rakam 70 bin liraya kadar çıkıyor. Mardin yolundaki hayvan pazarı, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte vatandaşların kurbanlık hayvanlarını almak için akın ettiği bir nokta haline geldi.

Kurbanlık arayışında olan vatandaşlar, pazarın bulunduğu Mardin yolundaki hareketliliği fırsat bilerek erken saatlerde alışverişlerini gerçekleştiriyorlar. Yoğun ilgi nedeniyle pazar alanında hareketlilik gün boyunca devam ediyor.

Kurban Bayramı öncesi Diyarbakır'da yaşanan bu hareketlilik, hem vatandaşların hem de hayvan satıcılarının dikkatini çekiyor. Talep ve fiyatlar konusunda beklentilerin üzerinde bir yoğunluk yaşanırken, pazar esnafı da bu dönemi en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE