Diyarbakır'da, Zabıta ekipleri Kurban Bayramı öncesinde iş yerlerinde maytap, çatapat, torpil gibi patlayıcı maddelerin satışını önlemek amacıyla denetimler gerçekleştirdi.

Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, geçen hafta içerisinde 123 işletmede gerçekleştirdikleri kontrollerde, bu tür maddelerin satışını yapan işletmelere uyarılarda bulundu. Ekipler, patlayıcı ve parlayıcı maddelerin satışını yapan iş yerlerine durum tespit tutanağı düzenledi ve halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için denetimlerine devam edeceklerini bildirdi.

Sıcak Hava Dalgasına Karşı Alınacak Önlemler Sıcak Hava Dalgasına Karşı Alınacak Önlemler

Ayrıca, Zabıta Daire Başkanlığı, marketlerde fahiş fiyat uygulamalarını önlemek amacıyla da denetimlerini sürdürüyor. Kent merkezindeki marketlerde fahiş fiyat, fiyat etiketi, kasa reyon farkı ve son kullanma tarihi konularında yapılan denetimlerde, iş yerlerine fiyat denetim tutanağı ve uygunluk tespit tutanağı düzenlendiği belirtildi. Büyükşehir Belediyesi ise il genelinde marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimlerini aralıksız olarak sürdürecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ