Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, plazalardaki masaj salonları aracılığıyla fuhuş yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler, kentteki bazı güzellik merkezlerini takibe alarak, fuhuş çetesine yönelik 'Matruşka' operasyonunu eş zamanlı olarak gerçekleştirdi.

Whatsapp Video 2024 06 13 At 07.50.11.Mp4 Snapshot 01.00.000

İnternet üzerinden reklam veren masaj salonlarının, telefonda şifreli konuşarak müşterilerine randevu verdiği belirlendi. Polis ekipleri, 2 aylık takip süresince çete üyelerinin 25 ayrı olaya karıştığını ve telefonda fuhuşa 'özel terapi' diyerek şifreli konuşmalar yaptığını tespit etti. Müşterilerini özel odalarda ağırlayan çetenin, silahla tehdit ve yaralama olaylarına da karıştığı, insanlardan zorla para talep ettiği belirlendi. Operasyon sırasında ruhsatsız tabancalar ele geçirildi.

D Y B1

Sıcak Hava Dalgasına Karşı Alınacak Önlemler Sıcak Hava Dalgasına Karşı Alınacak Önlemler

Bahse konu güzellik merkezi ve masaj salonu adı altında faaliyet gösteren işletmeler mühürlenerek kapatıldı ve idari para cezası kesildi. 2 aylık teknik takip sonucunda yakalanan 8 şüpheli, 'fuhşa aracılık ve yer temin' suçundan gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi ve mahkemece tutuklandı.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE