Ambulansa yol vermeyen sürücüye yaklaşık 30 bin TL ceza uygulandı Ambulansa yol vermeyen sürücüye yaklaşık 30 bin TL ceza uygulandı

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyon, Van, Şanlıurfa, Gaziantep, İzmir ve Düzce illerini kapsadı.

Diyarbakır'da Mi̇t Destekli Operasyon: 17 Göçmen Organizatör Tutuklandı

MİT destekli operasyon kapsamında, İran sınırından tır, kamyonet ve otomobillerle taşınan 160 düzensiz göçmen yakalandı. Kaçak göçmenlerin, bazılarının kağıt havlu kolilerinden çıkarken, özel bölmelerde hava düzenekleri bulunan palet benzeri taşıma araçlarıyla taşındığı belirlendi. Şüphelilerin hesaplarında yapılan incelemede ise 10 milyon TL'nin üzerinde para hareketliliği tespit edildi.

Operasyon kapsamında, İran uyruklu suç örgütü lideri dahil olmak üzere toplam 31 organizatör gözaltına alındı. Bu kişilerden 17'si tutuklanırken, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyonun, kaçak göçmen trafiğine karşı kararlı bir mücadelede önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE