Diyarbakır'da 60 dönüm ekili alan yandı Diyarbakır'da 60 dönüm ekili alan yandı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada; Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca 6-7 Haziran 2024 tarihlerinde bölücü terör örgütü ile yasa dışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasındaki bağı somut delillerle ortaya koymak, operasyon bölgesinde saklanan uyuşturucu maddelerini ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek amacıyla Lice, Hani ve Kulp ilçeleri kırsalında başlatılan Şehit J.Uzm.Çvş. Arda Şen Narko-Terör Operasyonu'nun başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Operasyon kapsamında 2.017.550 kök kenevir bitkisi ve 50.000 kök skunk bitkisi olmak üzere toplam 2.067.550 kenevir bitkisi imha edildi. Ayrıca 41 kilogram toz esrar ve 30 kilogram kubar esrar olmak üzere toplam 71 kilogram esrar ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınarak, kenevir ve skunk bitkilerinden numune alındıktan sonra yerinde imha edildi.

Bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Kaynak: DİYARBAKIR VALİLİĞİ BASIN BÜLTENİ