Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan bir plazanın önünde toplanan sendika üyeleri, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nü coşkuyla kutladı. Basın açıklamasını yapan Hak-İş Konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Dinç, 48 yıldır emeğin ve alın terinin hakkını aramak, hayat pahalılığı ve yoksullukla mücadele etmek, vergide adalet sağlamak ve sendikal örgütlenmeyi güçlendirmek için meydanlarda olduklarını belirtti.

Dinç, aynı zamanda 76 yıldır Siyonist İsrail'in Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamları, işgalleri ve zulümleri protesto etmek için uluslararası topluma çağrıda bulunduklarını vurguladı. Siyonist İsrail'in ve lideri Netanyahu'nun uluslararası hukuk önünde en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ettiklerini dile getiren Dinç, Avrupa Birliği, ABD ve onların destekçilerinin soykırıma karşı sessiz kalmalarını kınadıklarını ve lanetlediklerini ifade etti.

Diyarbakır minik öğrencilerin muhteşem yıl sonu etkinliği Diyarbakır minik öğrencilerin muhteşem yıl sonu etkinliği

Basın açıklamasına Öz Sağlık-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Aküzüm, Memur-Sen İl Başkanı Ramazan Tekdemir, Hizmet-İş Şube Başkanı Ercan Kahraman, Öz Güven-Sen İl Temsilcisi Hidayet Meşe ve diğer sendika temsilcileri de katıldı.

Kaynak: İHA