Her ay farklı bir park alanında yapılması planlanan park şöleninin ilki Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Körhat Parkı'nda gerçekleşti.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik, Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerle devam etti.

Alanda kılınan yatsı namazından sonra bilgi yarışması düzenlendi.

Çevre sakinlerinin de yoğun katılım gösterdiği park etkinliğinde Abdullah Tekir kısa bir konuşma yaptı.

Müslümanın; hayatını Allah'ın emir ve buyruklarına göre yaşaması gerektiğini belirten Tekir, şunları söyledi:

Diyarbakır'da Zamlı Toplu Taşıma Ücretlerine Dikkat! Diyarbakır'da Zamlı Toplu Taşıma Ücretlerine Dikkat!

"Müslüman olmamız hasebiyle kelime-i şehadeti getiriyoruz. Dolayısıyla biz Müslümanlar olarak hayatımıza bakmak zorundayız. Allah (Celle Celaluhu) bizden tam bir ubudiyet istiyor; şartlı, şüpheli, menfaatlı, lakinli, amanlı, fakatlı bir iman istemiyor. Rabbimiz bizden tam manasıyla ve hayatımızın her alanını kuşatacak bir iman ve ibadet istiyor."

Yaklaşık 8 aydır işgal rejiminin yoğun saldırılana maruz kalan Gazze'nin durumuna da değinen Tekir, "Kulluktan, imandan ve ibadetten açılmışken sözü Gazze'ye getirmemek olmaz. Bugün Gazze imanı, dünyanın her karış toprağına pompalıyor ve iman dersini veriyor. Bütün Müslüman ve kafir beldelerinde imanın, İslam'ın, cihadın ve teslimiyetin dersini veriyor. Güzel bir tablo olarakta İslam'ın bütün güzelliklerini dünyaya gösteriyor. Buruc Suresini okuduğumuzda Gazze'yi hatırlıyoruz. Gazze, Allah'a iman ettiği için israil tarafından tonlarca bomba atılıyor. Dolayısıyla Rabbim bizi Gazze'deki mücahitlerden ayırmasın."dedi.

Program, yapılan çekiliş ve dua ile sona erdi. 

Kaynak: İLKHA