Diyarbakır'da Ramazan ayı öncesinde şehir genelindeki yerel ve zincir marketler, bu gece başlayacak olan sahur ile birlikte yoğun bir hareketlilikle karşı karşıya. Ramazan'a özgü ürünlerin ve gıda ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte, market çalışanları gece boyunca hız kesmeden hizmet vermek için hazırlıklarını sürdürüyor.

İftar sofralarını donatacak olan Diyarbakır sakinleri, gıda alışverişlerini gerçekleştirmek üzere marketlere akın ediyor. Yerel esnafın yanı sıra ulusal zincir marketler de, müşterilerin taleplerine cevap verebilmek adına geniş bir ürün yelpazesi sunmak için çaba sarf ediyor.

Market rafları, hurma, zeytin, peynir, süt ürünleri, taze sebzeler ve meyveler gibi Ramazan'a özgü ürünlerle dolup taşarken, Diyarbakır halkı da bu alışveriş telaşında kendilerine düşen payı almanın peşinde. Market çalışanları, rafları sürekli olarak kontrol ederek tazelik ve çeşitlilik konusunda titiz bir çalışma yürütüyor.

Diyarbakır'ın Bahar Habercisi: Akasyalar Çiçek Açtı Diyarbakır'ın Bahar Habercisi: Akasyalar Çiçek Açtı

Öte yandan, Diyarbakır'da bulunan bazı marketler, müşterilere özel indirim ve kampanyalarla Ramazan coşkusuna katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Bu kampanyalarla birlikte, hem yerel esnaf hem de zincir marketler, müşterilerine ekonomik alışveriş imkanları sunarak Ramazan ayını daha da anlamlı kılıyor.

Sahur vaktine az bir süre kala marketlerin içi adeta bir alışveriş şölenine dönüşürken, Diyarbakır'da yaşayanlar, Ramazan ayının bereketini ve paylaşımını market raflarında bulunan ürünlerle birlikte yaşamaya hazırlanıyor.

Kaynak: FIRAT KARAHAN