Yeni Bir Atlım yeni bir yatırım Master Group açıldı Yeni Bir Atlım yeni bir yatırım Master Group açıldı

Seçimlerin ardından Diyarbakır'da kazanan partiler belirlenirken, Mimar ve Mühendisler Grubu Diyarbakır Şube Başkanı Yusuf Çelebi, önemli açıklamalarda bulundu. Çelebi, belediye yönetimlerinin Diyarbakır'ı geleceğe taşıyacak projelere odaklanmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Çelebi, şunları dile getirdi: "MMG Diyarbakır olarak, Diyarbakır'ı geleceğe taşıyacak projelerimiz için beş farklı alanda komisyonlar oluşturduk. Mimar ve mühendislerimizin hazırladığı raporu, değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyoruz."

Çelebi, Diyarbakır'ın imarı, ihyaası ve ekonomik gelişimi üzerine beş komisyonun içeriğine de değindi. "Şehircilik ve çevre, madencilik, sanayi, tarım, turizm ile bilişim ve teknoloji alanlarında oluşturduğumuz komisyonlar, kentin gelişimine yönelik önemli öneriler içermektedir" dedi.

İnsanın doğayla uyum içinde olması gerektiğini vurgulayan Çelebi, "Doğanın tahrip edilmesi ve enerji kaynaklarının sürdürülemez şekilde kullanılması, çevre sorunlarını artırıyor. Bu nedenle, çevre dostu projelere odaklanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Çelebi ayrıca, resmi kurumlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda "Diyarbakır için bir projemiz var" adlı komisyonların oluşturulduğunu belirtti ve kazanan belediye başkanlarına komisyonların raporlarını sunacaklarını duyurdu.

Son olarak, Çelebi, "Her bir rapor, Diyarbakır'ın çevre, şehircilik ve ekonomik kalkınması için önemli bir rehber niteliği taşıyor. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederken, raporların şehrin sakinleri, yerel yönetimler ve tüm karar vericiler tarafından değerlendirilmesini umuyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ