Dicle Üniversitesi Kantinine Silahlı Saldırı: 2 Gözaltı Dicle Üniversitesi Kantinine Silahlı Saldırı: 2 Gözaltı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, kent genelinde temizlik kampanyası çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle dünya mirası olarak kabul edilen surların temizliğine özen gösteren ekipler, hem yerli hem de yabancı turistlerin tarihi mekânları rahatça ziyaret edebilmelerini sağlamak için titizlikle çalışıyorlar.

Tarihi surların temizliği için Fiskaya'daki Tarihi Taş Konak'ta işe başlayan ekipler, ardından Hazreti Süleyman Cami Parkı'nda çalışmalarına devam ettiler. Diyarbakır'ın UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan surlar ve burçlar, Büyükşehir Belediyesi temizlik ekiplerinin özel ilgi alanı oldu.

Surların tamamını kapsayan temizlik operasyonunun ardından ekipler, bölgenin temiz kalması için sürekli kontroller yapıyorlar.

Kent genelindeki temizlik çalışmaları kapsamında, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, 136 ana arter, meydanlar, şehirlerarası otobüs terminali, ilçe otogarı, özel ve kamu hastanelerinin acil servisleri ve bekleme alanları da dahil olmak üzere çeşitli noktalarda temizlik faaliyetleri yürütecekler.

Temizlik kampanyası çerçevesinde il genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere çöp kovaları yerleştirilmeye devam edilecek.

Kaynak: DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ