Kentin özgün lezzetlerinden biri olan burma kadayıf, şehir içinden ve dışından gelen siparişlerle tatlıcıların çalışma temposunu artırdı. Diyarbakır'ın köklü tatlıcısı olan Kadayıfcı Sıtkı Usta'nın bir şubesinde çalışan Mehmet Emin Turan, Ramazan ayı hazırlıklarının tamamlandığını ve siparişlerde belirgin bir artış yaşandığını belirtti.

Diyarbakır'da acı olay: 2 çocuk babası balkondan düşüp öldü Diyarbakır'da acı olay: 2 çocuk babası balkondan düşüp öldü

T A T L İ İ İ

Turan, “Yarın itibariyle Ramazan ayına adım atıyoruz. Diyarbakır genelinde toplamda 9 şubemiz bulunuyor. Ramazan ayında günlük 1 ton tatlı satışını hedefliyoruz. Hazırlıklarımızı tam anlamıyla bitirdik. Bu dönemde tatlı satışlarımızın güncel fiyatları, fıstıklı burma kadayıf için 500 TL, cevizli burma kadayıf ise 380 TL olarak belirlendi” dedi. 

Şehir dışına da tatlı gönderdiklerini vurgulayan Turan, “Ramazan ayında genellikle vatandaşlar iki günde bir, birkaç kilo tatlı alarak evlerine götürüyor. Vatandaşlarımız Ramazan'ın hemen hemen her gününde tatlı tüketiyorlar. Elbette ki bu tatlıları, kaliteli malzemelerle üretiyoruz. Diyarbakır'da adı geçtiğinde akla ilk gelen tatlı burma kadayıftır. Ramazan ayında özellikle fıstıklı burma kadayıf tercih ediliyor. Sadece Diyarbakır değil, şehir dışına da tatlı gönderimleri yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA