Diyarbakır - Türkiye genelinde olduğu gibi Diyarbakır'da da öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek. Bu önemli sınav, öğrencilerin üniversite hayallerine ulaşabilmeleri için büyük bir adım niteliği taşıyor.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, sınava girecek öğrencilerin sınav gününde en geç sınav saatinden 30 dakika önce sınava girecekleri okulda hazır bulunmaları gerekiyor. Geç kalan öğrenciler, sınav binalarına alınmayacak ve sınav haklarını kaybedecekler.

Öğrenciler karne sevincini Gazze nedeniyle buruk yaşadı Öğrenciler karne sevincini Gazze nedeniyle buruk yaşadı

Yetkililer, öğrencilerin sınav günü herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için gerekli önlemleri almalarını ve sınav giriş belgeleri ile kimliklerini yanlarında bulundurmalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, sınav günü ulaşım sorunları yaşamamak adına sınav yerlerine erken saatlerde hareket etmeleri öneriliyor.

Diyarbakır'da sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileyen eğitimciler, sınavın sakin ve stressiz bir ortamda geçmesi için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini belirtti. YKS sınavı, 81 ilde olduğu gibi Diyarbakır'da da belirlenen okullarda gerçekleştirilecek.

Kaynak: UĞUR ERSİN