Diyarbakır'da hayvansever Mehmet Yüksel, kendi olanaklarıyla sokak hayvanlarını rehabilite etmek amacıyla kurduğu "Huzur Çiftliği" adlı barınağıyla büyük bir başarı elde etti. Yüksel'in çabaları, çekilen bir belgesel filmle pek çok dile çevrilerek İtalya, Yunanistan ve Amerika gibi birçok ülkede 40'tan fazla festivalde gösterildi ve birçok ödül kazandı. 

A W199307 01

Diyarbakır’ın Halı Yıkama Sezonu Başladı Diyarbakır’ın Halı Yıkama Sezonu Başladı

Film, dünya çapında geniş bir izleyici kitlesiyle buluştu ve festival sürecinin sonunda yönetmen Feyzi Baran ve senarist Kamil Kahraman tarafından Mehmet Yüksel'e sunulan ödüllü film afişi ile taçlandırıldı. Baran, film hikayesinin 4 yıl önce başladığını ve Yüksel'le tanıştıktan sonra projeye olan inancının arttığını ifade etti. 

Huzur Çiftliği senaristi Kamil Kahraman, Mehmet Yüksel'in hayatını ve hayvanlarla olan ilişkisini öğrendikten sonra projeye dahil olduklarını ve belgeselin dünya genelinde ilgi görmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. 

Whatsapp Image 2024 05 08 At 11.28.53

Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası Başkanı ve Huzur Çiftliği sahibi Mehmet Yüksel ise, sokak hayvanlarına karşı duyarlılığının, onları rehabilite etme çabasına yol açtığını belirtti. Yüksel, kendi olanaklarıyla kurduğu Huzur Çiftliği'nin, sokakta yaşayamayacak durumda olan hayvanları tedavi etme amacıyla bir araya getirildiğini ve bu çalışmanın belgesel filmle taçlandırılmasının kendisi için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi.

Kaynak: İHA