Diyarbakır'dan kutsal topraklara gitmek üzere yola çıkan hacı adayları, Mekke'de öncelikle ümre ibadetini gerçekleştirerek hac varizası öncesi ibadetlerine başladılar.

Hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından atanan kafile başkanının liderliğinde, kutsal topraklarda ziyaretlerde bulunmanın yanı sıra Mescid-i Haram'da vakit namazlarını kılarak ibadetlerini yerine getiriyorlar.

Hatay'da sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı Hatay'da sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

Whatsapp Image 2024 06 02 At 12.11.15

Hacı adayları, manevi hazırlıklarını tamamlayarak Diyarbakır'dan hareket ettiler. Mekke'ye varışlarının ardından ilk olarak ümre ibadetini yerine getirmeye başladılar. Kafile başkanının rehberliğinde, kutsal topraklarda yapılan ziyaretler ve Mescid-i Haram'da gerçekleştirilen ibadetler, hacı adaylarının manevi yolculuklarını zenginleştiriyor.

Diyarbakır'dan kutsal topraklara gitmek için yola çıkan hacı adayları, bu kutsal yolculukları sırasında dualarını kabul olması ve manevi huzur bulmaları için ellerini semaya açtılar. Hac ibadetini yerine getirecek olan hacı adayları, bu kutsal yolculuklarıyla manevi bir deneyim yaşayarak, ibadetlerini yerine getirme fırsatı bulacaklar.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE