Seren köyünde bulunan Aynkebir, Diyarbakır’da Basra sıcaklarının etkisini gösterdiği yaz aylarında doğal güzelliği ve buz gibi suyu ile vazgeçilmez bir uğrak noktası oldu. Dağların arasından süzülerek dev kayalıkların içerisinden çıkan Aynkebir suyu, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine doğanın kucağında huzur dolu anlar yaşatıyor.

Bir zamanlar terör olayları nedeniyle vatandaşların gitmekten çekindiği bu eşsiz doğa harikası, şimdi ise huzurun hakim olduğu bir ortamda misafirlerini ağırlıyor. Bölgedeki güvenlik ve huzurun sağlanmasıyla birlikte, Aynkebir, yaz aylarında serinlemek ve doğayla iç içe olmak isteyenler için ideal bir kaçış noktası haline geldi.

Diyarbakır ve Mardin'deki anız ve örtü yangının boyutu drone ile görüntülendi Diyarbakır ve Mardin'deki anız ve örtü yangının boyutu drone ile görüntülendi

Aynkebir’i ziyaret eden vatandaşlar, bölgenin doğal güzelliklerini ve serin suyunu öve öve bitiremiyor. Göz kamaştıran berraklığı ve serinliğiyle dikkat çeken Aynkebir, hem yerel halkın hem de dışarıdan gelen turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Diyarbakır’ın saklı cenneti Aynkebir, huzur ve güven ortamında serinlemek isteyen tüm ziyaretçilerini bekliyor.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE