Eğil İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, 7-12 yaş arası çocuklar için spor okulu programını büyük bir coşkuyla başlattı. İlçede sporun ve sağlıklı yaşamın önemini vurgulayan bu program, gençlerin fiziksel ve mental gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Spor okulu, çocuklara çeşitli spor dallarında eğitim verme amacı taşıyor. Futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve atletizm gibi branşlarda uzman antrenörler eşliğinde eğitimler verilecek. Program, yaz dönemi boyunca devam edecek olup haftanın belirli günlerinde planlandı.

Programın ilk gününde çocukların ve ebeveynlerin memnuniyeti dikkat çekti.Spor okuluna katılan çocuklar, “Burada arkadaşlarımla spor yaparak çok eğleniyorum. En çok futbolu seviyorum ama diğer sporları da denemek istiyorum” diyerek heyecanını paylaştı.

15 Temmuz şehidi kabri başında dualarla anıldı 15 Temmuz şehidi kabri başında dualarla anıldı

Eğil İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün bu girişimi, ilçedeki çocukların spora olan ilgisini artırmayı ve onları sağlıklı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. Spor okulu, çocukların hem bedensel gelişimlerine katkıda bulunacak hem de sosyalleşmelerine olanak tanıyacak.

Kaynak: FIRAT KARAHAN