AK Parti'nin Yenişehir İlçe Belediyesi encümen adayı Mehmet Saki Malkoç, seçim çalışmalarına büyük bir özveriyle devam ediyor. Geceleri de gündüzleri de esnaf ziyaretlerine ara vermeden devam eden Malkoç, halka doğrudan ulaşarak AK Parti'nin projelerini anlatıyor. 

Malkoç'un seçim çalışmalarındaki kararlılığı, AK Parti'nin Diyarbakır'da Yenişehir ilçe belediyesini kazanma hedefine odaklanmış durumda. Esnaflarla yakın ilişkiler kurarak, onların talep ve beklentilerini dinleyen Malkoç, Yenişehir ilçesinin ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerilerini de paylaşıyor. 

YSK seçim sonuçlarına itirazları karara bağlamak için toplanacak YSK seçim sonuçlarına itirazları karara bağlamak için toplanacak

Whatsapp Image 2024 03 27 At 21.24.39 (1)

Gazetemize yaptığı açıklamada Malkoç, "Halkımızın güvenini kazanmak ve onların destekleriyle Yenişehir ilçesine daha iyi hizmetler sunmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Diyarbakır'ın geleceği için projelerimizi hayata geçirmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hem esnafların hem de vatandaşların yoğun ilgisi, Malkoç'un halkın nabzını tutarak, gerçek ihtiyaçlarına yönelik politikalar geliştirmesine yardımcı oluyor.

Whatsapp Image 2024 03 27 At 21.24.38

Mehmet Saki Malkoç kimdir?
Mehmet Saki Malkoç, 1993 yılında Diyarbakır'ın merkez ilçesinde, altı çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır'da tamamladıktan sonra ailesinin işlerine yardımcı olmak için iş hayatına atıldı. Kendini geliştirme adına çeşitli eğitimler ve kurslar aldı ve aile işlerinde muhasebe ve finans sorumluluğunu üstlendi. Halen aile işletmesinde aynı görevi sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Saki Malkoç, siyasi arenaya adımını 2012 yılında Diyarbakır Yenişehir ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi'ne üye olarak attı. Gençlik yıllarında AK Parti Diyarbakır il gençlik kollarında aktif rol aldı. Özellikle Yunus Koca ile tanışması, siyasi çalışmalara daha fazla katılmasını sağladı. Yunus Koca döneminde seçim işleri başkan yardımcılığı görevine getirilen Malkoç, daha sonra 2015 yılında yeni gençlik kolları başkanının göreve gelmesiyle yoğun işleri nedeniyle aktif rol alamadı. 2021-2023 yılları arasında Ahmed Muhammed Mahsun Melikoğlu'nun il başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeliği ve Siyasi Hukuk işleri başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. Şu an ise aktif olarak göreve atanan Abdurrahman Kikizade'nin yeni yönetiminde yer almakta olup, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkan Yardımcılığı ve Dicle koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. Ayrıca, 2024 yılında Ocak ayında kurulan Yeni Diyarbakır Turizm Otelciler Derneği'nin yönetim kurulu üyesi olarak da görev almaktadır. Mehmet Saki Malkoç, hem iş hayatında hem de siyasi alanda aktif rol alarak Diyarbakır'ın kalkınması ve toplumun refahı için çaba sarf etmektedir.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE