Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen '2024 Ali Emiri Kültür-Sanat Sezonu' kapsamındaki Ramazan ayı etkinlikleri sürüyor.

"Bereketin İzinde Diyarbakır'da Ramazan" temasıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilahi ve ezgi konserleri devam ediyor.

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen programda Ender Tekin ve Grup Dergah, sevilen ezgilerini seslendirdi.

İşten atılan 12 işçi ile ilgili açıklama geldi İşten atılan 12 işçi ile ilgili açıklama geldi

Katılımcılardan Ebra Yüksel, etkinlikleri keyifle takip ettiğini dile getirdi.

Yüksel, şu şekilde konuştu:

"Ramazan ayında böyle etkinliklerin düzenlenmesi beni çok memnun ediyor. Buraya arkadaşlarım, ablam ve annemle geldim. Ramazan ayını dolu dolu geçiriyoruz. Bu nedenle belediyemize çok teşekkür ediyorum."

Programa arkadaşlarıyla birlikte katılan Nurcan Aktemir ise, "Belediyemizin düzenlediği etkinliklerden dolayı çok mutluyuz. Özellikle Ender Tekin'in ezgi ve ilahilerini dinlemekten keyif alıyoruz. Bu tür etkinliklerin devam etmesini umuyoruz," şeklinde konuştu.

Program, Diyarbakır Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve DBB Kültür Şube Müdürü Ahmet Akrep'in sanatçılara plaket takdimiyle sona erdi.

Muhabir: CENGİZ ARSLAN