Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), 28 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu önemli sınavda başarılı olabilmek adına, Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından öncülük edilen bir EKPSS kursu düzenlendi.

EKPSS kursu desteği kapsamında, Dicle Üniversitesi öğrencileri, mezunları, dernek üyeleri ve farklı kentlerde yaşayan özel gereksinimli deprem mağduru öğrenciler, 28 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan sınava hazırlanıyorlar. Bu kurs kapsamında, gönüllü öğretmen adayları tarafından özel gereksinimli adaylara Matematik, Türkçe, Tarih gibi derslerde online dersler veriliyor. Ayrıca, altyazı desteği, konu tarama testleri, deneme sınavları ve birebir dersler gibi destekler de sağlanıyor.

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "E-KPSS kursu desteğiyle, özel gereksinimli bireylere eğitim ve istihdam fırsatı sunmanın yanı sıra, üniversite öğrencilerinin toplumsal sorumluluk bilincini artırması ve farklı bireylerle iletişim becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamayı hedefliyoruz." dedi. Güven, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği,Fen Bilgisi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretmenliği öğrencilerine kursa verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi. 

Amedspor'da Başkanlık İçin Belirsizlik Devam Ediyor Amedspor'da Başkanlık İçin Belirsizlik Devam Ediyor

Ekim 2023'te başlayan E-KPSS Kursu ise 26 Nisan'da sona erecek.

Kaynak: DÜ BASIN BÜLTENİ