Erzincan, doğa sporlarının merkezi olarak biliniyor ve şimdi muhteşem doğasıyla off-road tutkunlarının da dikkatini çekiyor. Kemah yolundaki bölgede, off-road tutkunları çamurlu derelerde eğlenceli zaman geçirirken bazı dev araçlar zaman zaman çamura saplanıp ilerleyemiyorlar.

A W202462 02

Serhat Sarıçiçek'e ait özel olarak tasarlanmış ve yüksekliğiyle dikkat çeken dev off-road aracı, yüksek performansıyla dağ bayır aşmayı başarıyor. Bu araç, Erzincan İl Özel İdaresi bünyesindeki Kültür A.Ş.'nin hurdaya çıkarılacakken, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri / Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat'ın talimatıyla, İl Özel İdaresi bakım ve onarım bölümünde çalışan işçilerin özverili 15 günlük çalışması sonucunda yenilendi.

Umre için biriktirdiği parasını Umut Kervanı aracılığıyla Gazze'ye bağışladı Umre için biriktirdiği parasını Umut Kervanı aracılığıyla Gazze'ye bağışladı

Yenilenen 4x4 araç, ilk off-road testinden başarıyla geçerek yüksek performansını kanıtladı. İl Özel İdaresi personeli, hurdaya çıkarılacak aracı geri dönüşüme kazandırdıklarını belirterek, "Bakım onarım bölümümüzde bu araç yeniden hayata döndü. Bugün aracı test ettik ve sonuçlar oldukça başarılı. Erzincan'a bir off-road aracı daha kazandırdık" dediler.

Kaynak: İHA