Diyarbakır’da Yaz Aylarında Ağaçların Verimli Sulanması İçin İpuçları Diyarbakır’da Yaz Aylarında Ağaçların Verimli Sulanması İçin İpuçları

Diyarbakır'da henüz bilinmeyen bir rahatsızlıktan dolayı hastanede yatan 5. sınıf öğrencisi, 11 yaşındaki Esilla Nedur Erekli, karne almak için hazırlık yaparken öğretmenlerinin sürpriziyle karşılaştı. Bu duygusal anlarda Esilla'nın öğretmenleri ve ailesi gözyaşlarını tutamadı.

A W227565 01

Merkez Bağlar ilçesindeki Mezopotamya Ortaokulu'nda 5. sınıf öğrencisi olan Esilla, bir hafta önce baş ağrısı nedeniyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların henüz belirleyemediği hastalığı nedeniyle karne heyecanını yaşayamayacağını düşünen öğretmenleri ve okul müdürü, Esilla'ya hastanede sürpriz yapma kararı aldı.

Serumu bittikten sonra okula gitmeye hazırlanan Esilla, öğretmenlerini hastanedeki odasında görünce büyük bir sevinç yaşadı. Teşekkür belgeli karnesini öğretmenlerinden alan Esilla, kendilerine çok teşekkür ederek hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu olmayı beklediğini ifade etti. Esilla, "Mezopotamya Ortaokulu'nda 5/C sınıfında eğitim görüyordum. Şu an 6. sınıfa geçtim. Öğretmenlerim bana karnemi hastanede verdiği için çok duygulandım. Neredeyse ağlayacaktım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Derslerim çok iyi. Öğretmenlerim ve ailem sayesinde matematiğim de iyi oldu," dedi.

Mezopotamya Ortaokulu Müdürü Muharrem Korkmaz, Esilla'nın hazırlanıp okula karnesini almaya gidecekken ona öğretmenleriyle birlikte sürpriz yaptıklarını belirtti. Duygusal anlar yaşadıklarını dile getiren Korkmaz, "Bugün bütün öğrencilerin mutlu olduğu bir gün. Karne aldıkları gün. Okulumuzda 5/C sınıfındaki Esilla'nın Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yattığını öğrendik. Kendisini mutlu etmek, sevincini paylaşmak amacıyla İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün adına da gelip öğrencimize karnesini takdim ettik. Kendisi çok mutlu oldu. Biz de kendisini iyi gördüğümüz için çok mutlu olduk. Öğrencimizin hastanedeki üzüntüsünün tek kaynağı karnesini alamamasıydı. Gelip gördük, elbisesini giymiş. Hazır bir şekilde serumu bittikten sonra okula gelerek karnesini almayı düşünüyordu. Biz de ona bir sürpriz yaptık. Kendisinin durumu da moral açısından çok iyi. İnşallah hastalığından kurtulup aramıza mutlu ve sağlıklı bir şekilde dönecek. Onu aramızda görmekten çok mutlu olacağız," ifadelerini kullandı.

Son olarak Korkmaz, "Esilla'nın okuldaki dersleri çok iyi. İkinci dönem hastalığından dolayı biraz düşüş yaşandı. Ama buna rağmen teşekkür belgesini almayı başardı. Seneye inşallah teşekkür belgesini daha da ileriye taşıyıp takdir ve onur belgesi alacağını düşünüyoruz. Allah sağlıklı ve uzun ömür versin. Zaten o başarı da kendiliğinden gelecektir," dedi.

Kaynak: İHA