Evde evcil hayvan bakımı son yıllarda artarken, pencereden düşmelerin engellenmesi için yeni yöntemlere başvuruluyor. Özellikle evde bakılan kedilerin pencereden, balkonda düşmemesi için Diyarbakırlı PVC ustası Müslüm Çetik dayanıklı sineklikler üretiyor. Üretilen sineklikler hem sineklerin eve girmemesi için, hem de varsa bakılan kedilerin aşağıya atlamaması veya düşmemesi için koruma görevi görüyor.

Diyarbakır'daki Deprem Faciasında Yargılama Başladı Diyarbakır'daki Deprem Faciasında Yargılama Başladı

Whatsapp Image 2024 03 15 At 14.06.36 (1)

Son zamanlarda  evde evcil hayvan bakma oranlarının artmasıyla birlikte çelik tor korumasının kullanımının yaygınlaştığını belirten PVC ustası Müslüm Çetik, “20 yıldır Diyarbakır da PVC ve sineklik üretiyorum. Evcil kedilerin pencere ve balkonlardan düşmesini engellemek amacıyla sağlam ve kullanışlı sineklikler üretiyoruz. Hammaddesi ve üretim şekli sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanabilen yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 14.06.36

Çetik, “Diyarbakır'da son iki yıl içinde hayvan severler arttığı için çelik tora talep arttı.  Her tip PVC, Alüminyum ve Ahşap Pencerede Kullanılabilecek ürünler üretiyoruz.” dedi.

Çetik son olarak şunları söyledi; Avrupa dâhil birçok ülkede kedilerin güvenliği için kullanılmaktadır. İçinde yer alan paslanmaz tel takviyesi nedeniyle ısırmaya dayanıklıdır.  Ancak nadiren aynı noktaya çok sayıda darbe aldığında üründe  hasar oluşmuyor". diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 14.06.42 (1)

Kaynak: FIRAT KARAHAN