Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde ortaokullar arasında düzenlenen futbol turnuvasında, merkez Fatih Ortaokulu futbol takımı, rakiplerine karşı puan üstünlüğü sağlayarak şampiyon oldu. Dicle Halk Eğitimi Müdürlüğü'nün organize ettiği ve iki hafta süren turnuvada, toplam 13 ortaokul takımı şampiyonluk için mücadele etti.

Turnuvada A Grubunda Karagömü Ortaokulu, Yeşilsırt Ortaokulu, Dede Ortaokulu ve Koru Ortaokulu; B Grubu'nda Döğer Ortaokulu, 15 Temmuz Ortaokulu ve Bozoba Ortaokulu; C Grubunda Şehit Bilal Dicle İmam Hatip Ortaokulu, Pekmezciler Ortaokulu ve Arı İmam Hatip Ortaokulu; D Grubunda ise Atatürk İmam Hatip Ortaokulu, Değirmenli Ortaokulu ve Fatih Ortaokulu yer aldı.

D Grubunda mücadele eden Fatih Ortaokulu, oynadığı tüm maçlarda yenilmezlik unvanını koruyarak, dört maçın üçünden galip ayrıldı ve bir maçta berabere kalarak puan üstünlüğü ile birincilik kupasını kazandı. Şampiyon olan Fatih Ortaokulu takımı, Dicle Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını aldı.

Törene, Fatih Ortaokulu Müdürü Ahmet Gül, Müdür Yardımcısı Recep Alpboğa, takımın teknik direktörlüğünü yapan beden eğitimi öğretmeni Ramazan Aydoğan ve öğrenciler katıldı. Turnuvada başarılı olan öğrencilere madalya verildi.

Bayram namazı hutbesinde gündem Gazze'ydi Bayram namazı hutbesinde gündem Gazze'ydi

Fatih Ortaokulu Müdürü Ahmet Gül, törende yaptığı konuşmada, “Turnuvayı düzenleyen Halk Eğitim Merkezi yöneticilerine, desteklerini esirgemeyen ilçe milli eğitim müdürümüz Mustafa Sabır'a ve tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Okulumuzun akademik başarısının yanında sportif faaliyetlerde de başarılı olması bizleri gururlandırdı. Başarıda emeği geçen müdür yardımcılarıma, beden eğitimi öğretmenimize ve tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

Turnuvada ikinci Yeşilsırt Ortaokulu, üçüncü ise 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu oldu.

Kaynak: İHA