Suriyeli Âlimler Birliği ve Filistin Âlimler Birliği üyesi Mahmud Aşur, "Dünya Kudüs Haftası" kapsamında yaptığı açıklamada, Filistin davasını desteklemenin boykotun önemli etkilerini kanıtladığını vurgulayarak Müslümanları bu eylemi gerçekleştirmeye çağırdı.

Aşur, Siyonist işgale destek veren ürünlerin boykot edilmesinin önemine özellikle dikkat çekti. "Dünya Kudüs Haftası başladı. Birçok konuyu ele aldık, ancak üzerinde durmak istediğim en kritik konulardan biri, etkili olduğu ispatlanmış olan boykottur. Filistin ve Gazze'deki kardeşlerimizi unutmayalım. Başlangıçta sergilediğimiz gibi büyük bir çaba göstererek, Facebook gibi iletişim platformları ve konferanslar dahil olmak üzere tüm araçlarda her bir sözü önemseyelim." şeklinde konuştu.

Kamyonet şarampole yuvarlandı: 7 yaralı Kamyonet şarampole yuvarlandı: 7 yaralı

Aşur ayrıca, "Bugün Türkiye'deki, İstanbul'daki ve dünyanın dört bir yanındaki okullara, öğrencilere boykot çağrısında bulunuyorum. Filistin ve Kudüs meselesi öne çıkmalı, bu gerçeği aklımızda ve kalbimizde canlı tutmalı, asla unutmamalıyız." ifadelerini ekledi.

Kaynak: İLKHA