Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde sabah namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, daha sonra şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu.Tesbihatlar ve getirilen salavatların ardından cemaate hitap eden Erbaş, siyonist işgal rejiminin Gazze'de yaptığı katliamlara dikkat çekti.

Bursa’da bayramda 29 bin personel görev başında olacak Bursa’da bayramda 29 bin personel görev başında olacak

Cennet karşılığında canları satın alınan nice insanın şu an Gazze'de de şehit olduğunu belirten Erbaş, "Bazen toplu katliamlara maruz kalıyorlar. Soykırıma maruz kalıyorlar. Zalim işgalcilerin hiç merhameti yok, ahlakı yok, hukuku yok, insanlığı yok. Karşı tarafta insanlıktan tamamen çıkmış varlıklar, yukarıdan attıkları bombalarla çadırlarda kalan masum yavruları yakarak katlediyorlar." dedi.

Siyonist işgal rejimine maddi destekte bulunmanın günah olduğuna vurgu yapan Erbaş, "Bunu buradan açıkça haykırıyorum. Zalimlere yardım eden, dolaylı yollardan dahi olsa yardım edenler bunun hesabını verecek. Bunun hesabını hem dünyada hem ahirette verecek. Ahirette vereceği kesin, dünyada da bunun mutlaka zararını görür. O yüzden hala boykota karşı duyarsız olanlar varsa dikkatli olsunlar. Dünya fanidir. Bu dünyadan bir şekilde asıl dünyaya, ahirete göç edeceğiz."

Ali Erbaş, sün sosyal medya hesabından Filistin'e destek, Gazze'ye dua" paylaşımında bulunarak, sabah namazında tüm camilerde dua edileceğini duyurmuştu.

Erbaş'ın çağrısının ardından bu sabah 81 ildeki tüm camilerde sabah namazında dua edildi. 

Kaynak: İLKHA