Süper Lig'in 38. haftasında Galatasaray, deplasmanda Konyaspor'u 3-1 yenerek lig tarihindeki 24. şampiyonluğuna ulaştı. Diyarbakır, Şırnak ve Mardin’de Galatasaray’ın şampiyonluğu büyük coşkuyla kutlandı.

Diyarbakır'da İçkale Müze Kompleksi'nde "Kültürler Gecesi" Diyarbakır'da İçkale Müze Kompleksi'nde "Kültürler Gecesi"

Aw213299 01 (1)

Diyarbakır
Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde, Ofis Semti’nde toplanan Galatasaray taraftarları, maçın son düdüğüyle birlikte şampiyonluğu büyük bir coşkuyla kutladı. Taraftarlar tezahüratlar ve halaylarla kutlamalara renk kattı.

Mardin
Türkiye genelinde olduğu gibi Mardin’de de şampiyonluk coşkusu yaşandı. Mardin kent merkezi ve Kızıltepe ilçesinde taraftarlar, meşaleler ve besteler eşliğinde kutlamalar yaptı. Araç konvoylarıyla şampiyonluk turları atıldı. Kızıltepe Cumhuriyet Meydanı’nda Galatasaray ve Fenerbahçeli iki arkadaşın kol kola yürümesi alkışlarla karşılandı.

Şırnak
Maçın ardından Şırnak’ta da büyük kutlamalar yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan sarı-kırmızılı taraftarlar, şampiyonluk tezahüratlarıyla araç konvoyları oluşturdu. Taraftarlar, Cizre caddelerinde uzun araç kuyrukları meydana getirdi. Sanat Sokağı, Orhan Doğan Caddesi, Nusaybin Caddesi, Yeni Çarşı ve Belediye Caddesi’nde meşaleler yakılarak coşkulu kutlamalar yapıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde de Galatasaray taraftarları, takım bayrakları ve formalarıyla çarşı merkezi ve caddelerde tezahüratlar yaparak şampiyonluk sevinci yaşadı. Uzun araç konvoyları, havai fişek gösterileri ve araç kornaları eşliğinde coşku saatlerce sürdü. Polis, cadde ve meydanlarda güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: İHA