Kassam Tugayları, dün Aksa Tufanı harekatının 107. gününde Telegram kanalında mücahitlerinin askerleri, araçları ve düşman kuvvetlerinin Gazze şehrinin eteklerinde saklandığı binaları hedef aldığı sahneleri yayınladı.

Kassam ayrıca Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye el-Balad bölgesinin doğusunda bir istihbarat görevi sırasında ele geçirilen Skylark uçağının diğer görüntülerini de yayınladı.

Cenin’de bir şehit Cenin’de bir şehit

Tugaylar, mücahitlerin Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye el-Balad bölgesinin doğusunda bir siyonist "Merkava" tankını Yasin 105 roketiyle hedef aldığını bildirdi.

Kassam, El-Tuffah ve El-Derac mahallelerinin doğusundaki düşman yoğunlaşmalarını havan toplarıyla dağıttıklarını ve düşman askerleri arasında doğrudan kayıplara neden olduklarını belirtti.

Buna karşılık İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Gazze Şeridi'nin merkezinde ele geçirdikleri, siyonist "EVO Max 4T" keşif insansız hava aracının görüntülerini yayınladı.

Kudüs Seriyyeleri, "Allah'ın fazlı ve kuvveti vesilesiyle mücahitlerimiz, Bureyc kampının kuzeydoğusundaki El Acla bölgesinde iki siyonist askeri keskin nişancı tüfeğiyle vurarak öldürmeyi başardı." açıklamasını duyurdu.

Seriyyeler, yayınladıkları başka bir duyuruda ise şunları kaydetti:

Mücahitlerimiz Han Yunus'taki çatışma bölgelerinden döndükten sonra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi görev sırasında bir dizi siyonist düşman askerini öldürdüklerini veya yaraladıklarını doğruladılar:

Han Yunus'in doğusunda “Tandum” mermisi ile Siyonist Merkavah tankının hedef alınması.

Han Yunus'un doğusundaki ve merkezindeki düşman askerlerinin yoğunlaştığı bölgelerin düzenli 60 kalibrelik havan mermileriyle bombalanması."

Öte yandan bir diğer direniş örgütü Mücahid Tugayları da mücahitlerinin işgal araçlarını ve askerlerini füzeler ve uygun silahlarla hedef aldığı sahneleri yayınladı. 

Kaynak: İLKHA