Medya Ofisi'den yapılan açıklamada, geçtiğimiz birkaç saat içinde işgal ordusunun, Han Yunus'taki 5 barınma merkezinde 30 bin yerinden edilmiş insanı hedef aldığı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu yerlerin daha önce güvenli merkezler olduğuna dair siyonistler tarafından güvence verildiği ancak buna rağmen bu yerlerde katliam gerçekleştirildiği ifade edildi.

Bu saldırıların, işgalcilerin Gazze Şeridi'nde sivillere, çocuklara ve kadınlara karşı yürüttüğü soykırım savaşının bir parçası olduğuna dikkat çekilen açıklamada, saldırıda kuadcopter ve keşif İHA'ları ve top atışlarının kullanıldığı ifade edildi.

"Bu suçların sorumlusu ABD ve Biden'dır"

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

"Uluslararası hukuka, uluslararası insancıl hukuka, tüm uluslararası anlaşma ve anlaşmalara aykırı bu katliamların ve suçların devam etmesinden uluslararası toplumu, Amerikan yönetimini ve Başkan Biden'ı bizzat sorumlu tutuyoruz.

ABD'den vatandaşlarına Rusya'ya seyahat uyarısı ABD'den vatandaşlarına Rusya'ya seyahat uyarısı

Bu katliamların yapılması için işgalcilere yeşil ışık yakanlar onlardı ve Gazze Şeridi'ndeki bu vahşi savaşı durdurmayı da reddettiler."

Açıklamanın sonunda, "Gazze Şeridi'nde Filistin halkımıza karşı yürütülen soykırım savaşının durdurulması, akan kanın durdurulması, sivillerin, çocukların ve kadınların öldürülmesi ve hedef alınmasının durdurulması için özgür dünyanın tüm ülkelerini derhal ve ivedilikle müdahale etmeye çağırıyoruz." İfadelerin yer verildi. 

Kaynak: İLKHA