Bitlis’te kurtların saldırdığı sürüde 20 koyun telef oldu Bitlis’te kurtların saldırdığı sürüde 20 koyun telef oldu

Gebze ilçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar, şehirde hayatı felç etti.  Yoğun sağanak yağışlar nedeniyle özellikle ilçenin bazı bölgelerinde yollar ve araçlar su altında kaldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan yağışın şiddeti, Gebze'nin günlük hayatını olumsuz etkiledi. İlçede bulunan birçok ana yol ve cadde sular altında kalırken, sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı.

Sağanak yağışlar, özellikle trafik akışını durma noktasına getirdi. Birçok araç, su birikintilerinde mahsur kaldı ve sürücüler uzun süreler boyunca ilerleyemedi. Yetkililer, yağışın etkileriyle mücadele ederken, sürücülere su birikintilerinden uzak durmaları ve gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarılarda bulundu.

Su altında kalan bölgelerdeki tahliye çalışmaları hızla başlatıldı. Ekipler, yoğun yağış nedeniyle oluşan su birikintilerini pompa ve diğer ekipmanlarla boşaltarak, trafiğin normale dönmesi için çaba harcadı. Ancak yoğun yağışın etkileri nedeniyle bazı bölgelerde normalleşme sürecinin uzun sürebileceği belirtildi. 

Kaynak: İLKHA