HAMAS yetkilisi Talal Nassar, İLKHA'ya yaptığı açıklamalarda, Sykes Picot'un çizdiği haritalara inanmadıklarını, siyonistlerden Türkiye vatandaşlığının ellerinden alınmasını, siyonist rejimin saflarında savaşmalarına engel olunması gerektiğini belirtti.

“Buradakiler, Gazze'nin derdini dert edinmiş insanlardır”
Bingöl'de yabancılık çekmediklerini belirten Nassar, “Türkiye'de, Bingöl'de kendimizi gerçekten halkımızın arasındaymış gibi hissediyoruz. Sanki Gazze'deymişiz gibi hissediyoruz. Gerçekten buradakiler Gazze'nin derdini dert edinmiş insanlardır. Allah onlardan razı olsun. Eğer ki bu gördüğümüz şu büyük kalabalığın önünde kapılar açılsaydı, bu cihad aşkıyla biliyoruz ki, buradakiler o kapılardan girip cihada katılacaklardı. Zaten biz tek ümmet olduğumuzu düşünüyoruz. O şuurdayız. Hepimiz tek ümmetiz.” dedi.

“Sykes Picot'un çizdiği haritalara biz zaten inanmıyoruz”
Ekonomik olarak Gazze halkının zor bir durumda olduğunu ama mücahitlerin direndiğini vurgulayan Nassar, “Sykes Picot'un çizdiği haritalara biz zaten inanmıyoruz. Allah'ın buyurduğu gibi "Allah yolunda bir saf olarak kurşunla kenetlenmiş bir saf olarak savaşan Müslümanlar" misali görüyoruz. Şu anda gerçekten insanlık olarak gerçekten zor bir durumda Gazze. Ekonomik olarak halk gerçekten zor bir durumda. Fakat elhamdülillah mücahitler direnmeye devam ediyorlar. Ve aynı zamanda siyonistler de gerçekten çok büyük kayıplar veriyorlar. İnşallah kayıpları daha da artar.” ifadelerini kullandı.

Bursa Valiliğinden yasaklanan alanlara girmeyin uyarısı! Bursa Valiliğinden yasaklanan alanlara girmeyin uyarısı!

“Siyonist işgalciler buradan defolana kadar direniş devam edecektir”
Nassar, “Halkımızın, Filistin'in, HAMAS'ın mesajı şudur ki, siyonistler bitene kadar bu zalimler, bu işgalciler oradan defolana kadar bu direniş devam edecek inşallah. Biz hem Türkiye halkından hem bütün siyasi partilerden hem de hükümetten şimdiye kadar yaptıkları gibi desteklerini bizden esirgememelerini ve bu şekilde devam etmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Siyonistlerin vatandaşlıklarının ellerinden alınmasını, oraya gidip savaşmalarına engel olmalarını istiyoruz”

Türkiye vatandaşlığı bulunan siyonistlerin vatandaşlıklarının alınması gerektiğinin altını çizen Nassar, “Biz gerçekten böyle şerefli bir uyruğu olan Türkiye vatandaşlığının dünyanın en kötü, en zalim vatandaşları olan israillilere, o siyonist işgalcilere verilmemesini, dolayısıyla onların vatandaşlıklarının ellerinden alınmasını, oraya gidip savaşmalarına engel olmalarını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: İLKHA