Vietnam'da yeni Devlet Başkanı To Lam oldu Vietnam'da yeni Devlet Başkanı To Lam oldu

HAMAS, yaptığı açıklamada, işgalcilerin katliam ve saldırıları sonucu sadece Nasır Hastanesin'nde bugüne kadar 300'e yakın cesedin bulunduğunu ve kimliklerinin tespit edilemediğine dikkat çekti.

Hareket, Birleşmiş Milletler ve diğer ilgili uluslararası kuruluşlara,  kayıp kişileri aramak ve cesetleri teşhis etmek için uzman adli tıp ekipleri ve gerekli ekipmanı gönderme çağrısını yineledi.

Nasır Hastanesinde sağlık ekipleri, faşist işgal ordusu tarafından infaz edilen ve Han Yunus kentindeki hastane yerleşkesine toplu mezarlara gömülen şehitlerin cesetlerini bulmaya devam ediyor.

Perşembe günü bir basın açıklaması yapan hareket, her geçen gün ortaya çıkan ve bazılarının diri diri gömüldüğüne dair belirtilerin yanı sıra acımasız istismar ve işkenceye maruz kalan hasta ve yaralı sivillerin, çocukların ve kadınların cesetlerini içeren toplu mezarlardan ortaya çıkan bu iğrenç suçların soruşturulması için derhal bağımsız bir uluslararası komisyon kurulması gerektiğini vurguladı.

Hareket aynı bağlamda, bu suçların görmezden gelinmesine, koruma ve örtbas etme politikasının sürdürülmesine ve suçluların cezasız kalmasına izin verilmesine karşı uyarıda bulundu. 

Kaynak: İLKHA