İşgalciler, Han Yunus'un doğusundaki Abasan El Kebira kasabasındaki El Avda Okulu'nu bombalayarak korkunç bir katliam gerçekleştirdi.

Katliama karşı İslam alemine çağrıda bulunan El-Rişk, hiçbir şey savunmasız sivilleri, kadınları ve çocukları bombalama suçunu haklı gösteremeyeceğini söyledi.

Musul'da toplu mezar: 139 kişiye ait ceset kalıntısı çıkarıldı Musul'da toplu mezar: 139 kişiye ait ceset kalıntısı çıkarıldı

El-Rişk, "Arap ve İslam halklarını ve dünyanın özgür insanlarını, katliamları kınamak ve soykırım savaşını durdurmak için sokaklara, meydanlara öfke yürüyüşleri ve oturma eylemleri yapmaya çağırıyoruz. İşgalin, yerinden edilmiş insanların barındığı Han Yunus'un doğusundaki Abasan El Kebira kasabasındaki El Avda Okulu'nu bombalaması, kasıtlı olarak gerçekleştirilen bir soykırım ve etnik temizlik suçudur. İşgalin sivilleri ve sivil yaşamın her yönünü hedef alması zaferin başlangıcı değil, yenilginin işaretidir. Hiçbir şey savunmasız sivilleri, kadınları ve çocukları bombalama suçunu haklı gösteremez. İşgal ordusu ahlaktan yoksun, kana ve intikama susamış bir katiller çetesidir. Dokuz ayı aşkın bir sürenin ardından işgal hala bocalıyor ve hiçbir zafer elde edemedi ve başaramayacak." ifadesini kullandı. 

Kaynak: ilkha