Siyonist rejim ve işgalci ABD, Beyaz Saray önünde protesto edildi Siyonist rejim ve işgalci ABD, Beyaz Saray önünde protesto edildi

HAMAS Siyasi Büro üyesi Rişk, Kudüs'te işgal kuvvetleri tarafından katledilen Türkiyeli Hasan Saklanan'ın şehadetinin, ümmetin bir olduğunu gösterdiğini ve aynı tarihe sahip olunduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Müslüman Arapların Amorium’u (Afyonkarahisar’da bulunan bir kale) fethettiğini ve burayı Bizans işgalinden kurtardığını hatırlatan Rişk, "Orada Gazze'den, Kudüs'ten ve Halep'ten gelen Arap şehitlerin mezar taşları var. Çanakkale’de Arap mezarlarının olması bunu kanıtlıyor. Biz tek vücut, tek kan, bizi birleştiren tek bir dava ve bizi bekleyen tek bir düşmandan oluşan bir ümmetiz; siyonist varlığın tehdidi hepimizi tehdit ediyor ve tüm imkân ve kabiliyetlerimizle buna karşı koymalıyız." dedi.

Rişk, "Kahramanca şehit olan Türkiye şehidi Hassan Saklanan, Filistin'in, Gazze'nin, Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın şehididir ve Kudüs şehrinde ve Beyt-i Makdis'in çevresinde hayatını şehadetle noktalamıştır. Allah senden razı olsun Hasan. Peygamberler, dostlar, şehitler, salih ve iyi arkadaşlarla birlikte sana da selam olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İLKHA