Diyarbakır'da Yaz Aylarında Beklenen Hava Durumu Nasıl Olacak! Diyarbakır'da Yaz Aylarında Beklenen Hava Durumu Nasıl Olacak!

Diyarbakır'da 4. seviye yangın eğitmeni ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mehmet Narin, vatandaşlara yangın tüpleri hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Narin, araçlarda bulunan yangın tüplerinin muayene istasyonlarında düzenli bakımlarının zorunlu olduğunu vurgulayarak, "Yangın tüplerine ilişkin ciddi bir ihmal söz konusu. Zamanında yapılmayan bakım ve kontroller, araçlardaki yangınları söndürme yeteneğini azaltıyor. Eğer tüpler periyodik olarak kontrol edilmez ve bakımları yapılmazsa, içlerindeki söndürme maddeleri ve gazlar etkisiz hale gelir ve bir yangın durumunda işlevsiz hale gelir. Bu da ciddi bir tehlike oluşturur. Yangın tüpleri, iş yerlerinden konutlara, fabrikalardan toplu yaşam alanlarına kadar her yerde bulunmalı ve düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Yangın tüplerinin sadece bulunması değil, aynı zamanda belirli periyotlarda yetkili firmalar tarafından bakımlarının yapılması hayati önem taşır" dedi.

Kaynak: UĞUR ERSİN