Memur-Sen İl Başkanı Coşkun: Soykırımın özrü olmaz hesabı olur Memur-Sen İl Başkanı Coşkun: Soykırımın özrü olmaz hesabı olur

Fevziye Camisi önünde başlayan yürüyüş, Sabri Yalım Parkı önünde son bularak burada basın açıklaması düzenlendi.Topluluk adına basın açıklamasını Tıp Fakültesi öğrencisi Esedullah Kaya okudu.

"Gazze’de yaşananları haber izler gibi takip etmeyi asla kabullenemeyiz"
Filistin’de yaşananların film sahnesi olmadığına değinen Kaya, "Dün Nuseyrat kampına saldırı düzenlendi, çok sayıda şehit ve yaralı var. Yine dün 5 yaşındaki bir çocuğun açlıktan 8 kiloya düşmüş olduğunu gördük. Bayram günü bir kız çocuğunun babasının cesediyle bayramlaşmasını izledik. Bu yaşananların tamamı bütün dünyanın şahitliğinde gerçekleşiyor." dedi.

"Gazze, maskeleri düşürdü"
Filistin’de yaşanan katliamın birçok maskeyi düşürdüğünü belirten Kaya, "Gazze bombalandı, bizim marka düşkünlüğümüz ortaya çıktı. Gazze bombalandı, liderlerin kukla olduğu ortaya çıktı. Gazze bombalandı, bizim anlık heyecanlarla hareket ettiğimiz, boykota 3 ay bile devam edemediğimiz ortaya çıktı. Gazze bombalandı, eğitimin diplomadan ibaret olmadığı ortaya çıktı.  Gazze bombalanınca anladık ki 'Birleşmiş Milletler, NATO, insan hakları' hepsi oyundan ibaretmiş. Gazze bombalanınca anladık ki 10 bin Müslüman çocuğun ölmesi 10 tane köpeğin ölmesi kadar değerli değilmiş." ifadelerine yer verdi.

"Mevsimlik değil ömürlük iş yapıyoruz"
Gazze’nin insanlığa bir üniversite olduğunu ifade eden Kaya, "Gazze bize rahmet kaynağı oldu. Gazze bize kadınların çocuk sevgisinin nasıl olması gerektiğini öğretti. Gazze bize yürek neymiş onu öğretti. Gazze karanlığa gömülmüş dünyada bize ışık oldu. Biz mevsimlik iş değil, ömürlük iş yapıyoruz. Mum alevi gibi parlayıp sönmeyeceğiz. Bir gün katil işgalciler yaptığı zulme son vermek zorunda kalacak. O gün geldiğinde şu anda yaptıklarını unutturmaya çalışacak. Gazze’de mücadele eden halkı terörist olarak göstermeye çalışacak. Ama biz bu tuzağa düşmeyeceğiz ve mücadelemize devam edeceğiz. Mücadelemiz sadece Filistin için değildir. Gücümüz ve enerjimizin ulaşabildiği bütün insanlık içindir."  diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Kaynak: İLKHA